![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
MÖBLER / Byråar, sekretärer / Byrå + 5268317
*
nr 526 8317
Byrå +
spegel, England, höjd: 71 + 90
Utrop:
100 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 maj 2008
kl 17:03:13
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/5 16:40:14
1
500 kr
24/5 09:43:27
2
600 kr
24/5 09:44:44
2
650 kr
26/5 16:57:28
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: byrå byråar engelsk england europa spegel
-
6112 Byrå
Ek, Sigurd Göransson, Fröseke. Bredd: 57 cm, djup:..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:39
-
6224 Byrå
Louis XV-stil, gallerkant, intarsia, mässingsdekor..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:32
-
5109 Byrå
Louis XVI-stil, intarsia, stenskiva. Bredd: 125 cm..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:33
-
6222 Byrå
Senbarock, kompletterad, senare benställning. Bred..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:59
-
5200 Byrå
Teak, 1960-tal. Bredd: 82 cm, djup: 41 cm, höjd: 8..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:46
-
5202 Byrå/underskåp
Bertil Fridhagen (1905-1993), Sverige. Bodafors. B..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:47
*
Byrå +
nr 526 8317
Byrå +
spegel, England, höjd: 71 + 90
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 maj 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/5 16:40:14 | 1 | 500 kr |
24/5 09:43:27 | 2 | 600 kr |
24/5 09:44:44 | 2 | 650 kr |
26/5 16:57:28 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: byrå byråar engelsk england europa spegel
-
6112 Byrå
Ek, Sigurd Göransson, Fröseke. Bredd: 57 cm, djup:..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:39 -
6224 Byrå
Louis XV-stil, gallerkant, intarsia, mässingsdekor..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:32 -
5109 Byrå
Louis XVI-stil, intarsia, stenskiva. Bredd: 125 cm..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:33
-
6222 Byrå
Senbarock, kompletterad, senare benställning. Bred..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:59 -
5200 Byrå
Teak, 1960-tal. Bredd: 82 cm, djup: 41 cm, höjd: 8..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:46 -
5202 Byrå/underskåp
Bertil Fridhagen (1905-1993), Sverige. Bodafors. B..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:47